Zrównoważone zarządzanie to obszar kompetencji, który pomaga spółkom, zarówno publicznym, jak też prywatnym, w redukcji kosztów funkcjonowania, mitygacji istniejących ryzyk oraz znajdowaniu nowych szans rozwojowych i przewag konkurencyjnych. Dzięki nim spółki są w stanie przynosić wyższe zyski w coraz bardziej złożonej rzeczywistości zintegrowanej gospodarki na poziomie globalnym, regionalnym i lokalnym.
Analizujemy łańcuch budowy wartości produktów i usług spółki, od najwcześniejszych etapów pozyskiwania surowców i dostawców, aż po cykl życia produktu, jego wykorzystanie przez klientów i utylizację. Na wszystkich etapach łańcucha wartości identyfikujemy grupy interesariuszy oraz potencjalne ryzyka i szanse. Efektem jest raport z zestawem wskazówek, które spółka może wdrożyć w swojej działalności operacyjnej, dzięki czemu jest w stanie podnieść rentowność i zredukować potencjalne ryzyka rozwojowe.
Pomagamy uporządkować funkcjonowanie spółki w poszczególnych obszarach, takich jak m.in. zarządzanie łańcuchem dostaw, wpływ na środowisko naturalne, zarządzanie personelem, relacje ze społecznościami i interesariuszami publicznymi, czy budowa wartości marki wśród klientów. Ujęcie tych (oraz innych uznanych za istotne w wyniku badania) obszarów w spójnej strategii zrównoważonego rozwoju pozwala na realizację celów biznesowych w sposób zmniejszający negatywny wpływ spółki na otoczenie, wykorzystujący szanse rozwojowe i zwiększający zwrot z kapitału.
Każdy z obszarów uznanych za istotne powinien mieć własną politykę, określającą sposób działania spółki i oczekiwane efekty. Opracowując polityki w danych obszarach bierzemy pod uwagę dotychczas stosowane w spółce rozwiązania i dostosowujemy je do zmieniających się warunków, m.in. zidentyfikowanych ryzyk niefinansowych, lub wymogów regulatora. Pomagamy też w przeniesieniu polityk z poziomu jednostki dominującej na, często zróżnicowane geograficznie i organizacyjnie, spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej.
Cele Zrównoważonego Rozwoju to ustanowione w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych powszechne cele, które powinny zostać zrealizowane do 2030 roku. Z punktu widzenia spółek są one doskonałymi ramami, które pomagają uporządkować realizowane przez nie działania środowiskowe, społeczne i pracownicze. Wspieramy spółki w identyfikacji Celów i zdefiniowanych w ich ramach szczegółowych zadań, które najlepiej odpowiadają do działalności operacyjnej spółek. Pomagamy w ich wprowadzeniu do strategii zrównoważonego rozwoju i do polityk w poszczególnych obszarach niefinansowych.